Tänään on 12.07.2020 14:44
  • Have Stepin lapsitanssijoita 2016
    Have Stepin lasten harjoituskilpailut 3.4.2016
  • Aleksi-Polina
  • Aleksi-Emma
Yhteystiedot

Have Step ry.
www.havestep.fi 
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.  
p. 040 484 4655

» Tarkemmat yhteystiedot

Harjoituspaikat

Have Stepin ryhmät kokoontuvat ja harjoittelevat eri puolilla Haminan ja Karhulan seutua.
» Katso salien osoitteet

Esiintyjiä ja opetusta

Me tarjoamme tilaisuuteenne viihdyttävää ja korkeatasoista tanssia.
Tiedustelut: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
» Lue lisää

Edustusparit

Tutustu Have Stepin edustutuspareihin täällä...

Ajankohtaista

Tulosta

Koronakevät 2020

. Posted in Ajankohtaista

Hyvä jäsenistö, seuramme palveluiden käyttäjät ja yhteistyökumppanimme

Lähiajat tulevat olemaan haastavia meille kaikille. Sisäliikuntapaikat ovat pääosin kiinni. Järjestettyjä harjoituksia ei ole. Lähikontakteja kehotetaan vähentämään. Kukaan meistä ei ole vastaavaa ennen kokenut. Ja varmasti monen mieleen hiipii ajatus, mihin olemme nyt oikein menossa. Olemme Suomessa vasta pandemian alussa, ja tartuntojen huippua on ennustettu, vähän lähteestä riippuen, touko-kesäkuulle. Itse olen pohtinut, että kesä voi olla Suomessa pandemian käännekohta; ihmiset ovat hajaantuneet mökeille ja taudin huippu lienee ohitettu. Vaara ohi -ilmoitusta voi siis joutua odottamaan vielä jonkun aikaa.

Seuroille ja koko urheiluyhteisölle tilanne on haastava. Moni tulee saamaan tartunnan kevään aikana, mutta toivottavasti vaikeimmissakin tapauksissa hoito onnistuu. Terveenä ollessanne ulkoilkaa, pelatkaa pikkuporukassa pihapelejä (lähikontakteja välttäen) ja käykää tanssistudioiden online- ja videotunneilla. Esimerkiksi Tanssikoulu Vikmanilla on tarjolla useita online tunteja ensi viikosta alkaen.

Have Step käynnistää nyt pysäytetyn toiminnan sitten, kun sen aika on. Puoleen väliin ehtinyt kilpatanssin harjoituskausi jatketaan sitten loppuun. Muutkin kausimaksulliset ryhmät jatketaan loppuun. Kehohallinta jatkuu ja kevättä varten ostetut 10-kortit ovat voimassa. Lavatanssikurssit jatkuvat. Toiminnan käynnistäminen täyteen laajuuteen voi siis mennä syksyyn. Mutta seuramme selviää varmasti pandemian yli, ja ryhmät ja kurssit jatkavat. Näin olemme ohjaajien ja valmentajien kanssa sopineet.

Teille kaikille toivotan hankalasta tilanteesta huolimatta hyvää kevään jatkoa, ja voimia jos kuitenkin sairastut.

Matti Ahola 
puheenjohtaja

21.3.2020

TOP